• ePARSEL projesinin amacı nedir?
  Proje, İnşaat ve Emlak piyasası için, coğrafi konum bilgisi, imar durumu tespiti, arsa bilgi sorgulama, gerekli belgeleri sunma, inşaat alanı ve maliyeti hesaplama, piyasa rayiç bedelinden verimlilik belirleme ve inşaat karlılık tespiti gibi ekonomik öneme haiz bir çok bilgi ve hesaplama enstrümanını sektördeki ya da sektör dışı ihtiyacı olanlara sunmak üzere planlanmıştır. Uygulamalar müteahhitlere, mimarlara ve emlakçılara elde etmesi çok zahmetli ve çoğu zaman mümkün olmayan teknik bilgi, hesaplama hizmetleri ve belgeleri ücretli abonelik paketleri karşılığında sunmayı amaçlamaktadır. <
 • Üyelik ücretli midir?
  Hayır. Üye olmak ücretli değildir. Ancak ePARSEL sistemindeki verilerden faydalanabilmek için sadece üyelik yeterli değildir. Çeşitli seçenekleri bulunan Abonelik Paketlerinden en az birini ya da en az bir kredi almak mecburiyeti vardır.
 • Kimler üye olabilir?
  Site'nin müşteri bölümüne 18 yaşını doldurmuş tüm kullanıcılar üye olabilir. Herhangi bir vatandaşlık kısıtlaması yoktur.
 • Yurtdışından üye olabilir miyim?
  Evet yurtdışından üye olabilirsiniz.
 • Üye olurken nelere dikkat etmeliyim?
  Üyelik bilgilerini tam ve doğru olarak doldurmak önemlidir. Sistemden faydalanırken kullanılan uygulamalar sizinle iletişime geçmeyi gerektirebileceğinden iletişim bilgilerinizin tam ve doğru olması gerekir.
 • Abonelik Paketleri ne kadardır?
  Sisteme ücretsiz üye olduğunuzda Ana Sayfa'da yer alan Ücretler menüsünden güncel abonelik ve kredi fiyatlarını öğrenebilirsiniz.
 • Aboneliğim bittiğinde üyeliğim sona erer mi?
  Hayır. Aboneliğiniz sona erse dahi üyeliğiniz aktif olarak kalır. Siz yeniden bir üyelik paketi ya da kredi alana kadar sadece sistemin harita bölümünden faydalanamazsınız.
 • Aboneliğim bitince kalan kredilerim ne olur?
  Aboneliğiniz bittiğinde varsa kalan kredileriniz için 7 gün aboneliğinizin uzatılması beklenir. Bu süre sonunda aboneliğiniz yeniden aktive edilmemişse bakiye kredileriniz iptal edilir.
 • Ekstra Abonelik ne demektir?
  Ekstra abonelik Standart abonelikle ulaşılamayan bazı özel bilgilerin görüntülenmesini sağlar. Bunlar Verimlilik Hesaplama Makinesi, Resimler, Yorumlar vs. gibi uygulamalardır.
 • Sadece Ekstra Abonelik alabilir miyim?
  Hayır. Ekstra Abonalik alabilmek için öncelikle Standart Abonelik almanız gerekmektedir. Ekstra Abonelik süresi Standart Abonelik süresinden uzun olamaz.
 • Ne tür bilgiler görebilirim?
  Proje ücretli üye olmuş Müşteri sıfatlı kullanıcıya, boş veya dolu parseller üzerinde çok çeşitli ve başka yerlerden elde edilmesi çok zor ve zahmetli bir çok bilgiyi bir arada sunacaktır. Bu çıktılar şöyle sıralanabilir ; Bir arsanın yerinin parselasyonla tam tespit edilebilmesi, arsanın satılık olup olmadığı, sahibinin irtibat bilgileri, belirlenmişse fiyatı, arsaya ait tüm imar bilgilerinin (yüzölçümü, kat adetleri, terk payları, emsaller, görülebilmesi, arsa üzerindeki inşaat alanlarının otomatik hesap edilebilmesi, inşaat sonucunda elde edilecek mülklerin sayısal alansal ve maddi yönden hesap edilebilmesi, mülklerin bölgedeki rayiç bedellerinin görülebilmesi, yapılacak inşaat maliyetinin hesap edilebilmesi, rayiç bedellere göre karlılık ve verimlilik hesabının yapılabilmesi ile sektörün aktörleri tarafından bölge ve arsa hakkında sosyal paylaşımda bulunulabilmesidir. Üzerinde yapı olan dolu parseller sistemin ana çalışma alanı olmamasına rağmen bu parsellerle de ilgili alan, imar tipi, üzerindeki binanın statüsü, adı, resmi vs gibi bir çok detaylı bilgi de son kullanıcıya sunulacaktır.
 • Bilgiler kime yönelik, hangi işe yarayacak
  Boş parsellerle ilgili elde edilen sonuçların kullanım alanı genelde inşaat ve emlak sektörüdür. Bu bilgileri elde eden kullanıcı bu parselle ilgili her türlü hesabı yapabilecek, arsanın maddi olarak uygunluğu konusunda karar verebilecek, arsanın sahibinle aracı olmadan irtibat kurabilecek ve böylece çok verimli bir yatırım kararı verebilmiş olacaktır.
 • Proje hangi illeri kapsıyor?
  ePARSEL projesi üretici firmanında genel merkezi konumunda bulunan ve pilot bölge olarak seçilen Antalya ilinden başlatılmıştır. Kısa süre içerisinde 10 ayrı büyük şehir için altyapılar tamamlanacak olup orta vadeli hedefler arasında yaklaşık 30 ili kapsaması düşünülmektedir.
 • Bilgilerin resmiyeti ve güvenilirliği var mıdır?
  Projenin tüm bölümlerinde kullanılan her türlü yazı, resim, çizim, bilgi ve doküman kullanıcıların azami fayda sağlamasını amaçlayarak Firmanın kendi çabalarıyla çeşitli kaynaklardan derlenmiş kısıtlı verilerden özel olarak üretilmiştir. Dolayısı ile kaynağı anonimdir ve dayanağı yoktur. Teknik olarak gösterilen verilerin hiçbir resmi dairede karşılığı aranamaz. Veriler varsayılan olarak verildiğinden resmi belge niteliği taşımayacağı gibi hiçbir resmi işte resmi veri olarak da kullanılamaz. Resmi daireler nezdinde hiçbir kabul edilebilirliği yoktur. Ayrıca sitede yer alan bilgiler, belgeler, görüntüler ve içerikler veritabanında olanlarla sınırlıdır ve doğruluğu ve güvenilirliği her zaman kontrol edilse de hiçbir zaman garanti edilmez. Verilerde eksiklik veya yanlışlık olabileceği her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. Sitede yer alan bilgi, belge, görüntü, veya hesaplama araçlarından alınan verilerle ulaşılabilecek sonuçlardan veya sitenin tümünün ya da herhangi bir parçasının kullanımı sonucunda doğabilecek doğrudan ya da dolaylı maddi ve manevi zararlar gözönünde bulundurulmalıdır.
 • Abone olduğumda tüm illeri görebilecek miyim?
  Abonelik sadece satın alırken seçtiğiniz şehri kapsayacaktır. Yeni bir şehre ait bilgileri görüntülemek için yeni bir abonelik almak gerekir.
 • Abonelikler başkasına devredilebilir mi?
  Hayır abonelikler ve krediler üyeliğe özeldir ve başka bir üyeye devredilmez.
 • Arsanın sahibini nasıl göreceğim?
  Harita üzerine geldiğinizde Satılık, Kiralık ve Kat Karşılığı olan arsalar için sahip bilgisi mevcuts parsel üzerine tıkladığınızda eğer sahip krediniz varsa bu bilgileri görebilecek, arsa sahibinin telefonlarını alabileceksiniz.
 • Verdiğiniz bilgilerle arsa sahibine ulaşamazsam ne olacak?
  1 Sahip kredisi karşılığı verdiğimiz iletişim bilgileri ile sahip bilgilerine ulaşılamaması ya da ulaşılan kişinin arsa sahibi olmadığını deklare etmesi halinde durum kontrol edilerek sahip krediniz derhal hesabınıza iade edilir.
 • İletişim telefonlarının geçerlilik süresi var mıdır?
  Sahip kredileri için verilen iletişim bilgileri geçerlilik süresi 10 gündür. Sistem sahip iletişim bilgilerini elde ettiğiniz tarihten sonra 10 gün içinde arsa sahibine ulaşabilmenizi garanti eder. Bu süre içerisinde alınan bilgiler ile arsa sahibine ulaşılamıyor ise derhal site yönetimini bilgilendirmeniz gerekmektedir. Site yöneticileri mevcut durumu kontrol ederler. Haklı olmanız durumunda sahip krediniz derhal hesabınıza iade edilir. Sahip iletişim bilgilerini elde ettikten 10 gün sonra yapılacak ulaşamama bildirimleri dikkate alınmayacak ve kredinizin harcanmasına yol açacaktır. <
 • Arsanın çapını nasıl elde edeceğim?
  Harita üzerinde ilgilendiğiniz arsanın üzerine tıkladığınızda açılacak bilgi kutusundan arsanın çapını (mevcutsa) yazdırabilirsiniz. Çap yazdırmak 1 Çap kredisinin düşmesine yol açar. Çap üzerindeki bilgiler yazdırmadan önceki önizlemede görüldüğü kadardır.
 • Çap hatalıysa ne olacak?
  ePARSEL hiç bir zaman yazdırılan çapın tam ve eksiksiz olarak doğru olduğunu ya da resmi belgelerle uyuştuğunu garanti etmez. Bu durum her zaman gözönünde bulundurulmalıdır. Ancak yazdırılan çapın belirtilen arsaya ait olmaması yada çap belgesi üzerinde hiç bir bilgi bulunmaması halinde çap kredisi hesabınıza derhal iade edilir.
 • Haritada hatalı bir görüntü var. Ne yapmalıyım?
  Harita üzerindeki parselasyon ve kadastro görüntülerinde yanlışlık olduğunu görüyorsanız, harita menüsündeki "Hata Bildir" menüsü ile bize bildirdiğinizde görüntü kontrol edilerek derhal değiştirilecektir.
 • Haritada eksik var. Ne yapmalıyım?
  Harita üzerindeki parselasyon ve kadastro görüntülerinde eksik bir bölge, ada ya da parsel olduğunu görüyorsanız, harita menüsündeki "Hata Bildir" menüsü ile bize bildirdiğinizde görüntü kontrol edilerek derhal düzenlenecektir.
 • Özellikle sahibini aradığım bir arsa var. Ne yapmalıyım?
  ePARSEL'de sahip bilgileri bulunmayan bir arsanın sahip bilgileri geldiğinde size bildirilmesini istiyorsanız harşta menüsünde yer alan "Bana Bildir" menüsü ile bize not yazdırabilir ve arsanın sahibi bilgileri geldiğinde derhal size bildirilmesini sağlayabilirsiniz.
 • Pazarlanmayan bir arsanın sahibini öğrenebilir miyim?
  Hayır. Bir arsa sahibi arsasını pazarlamıyorsa muhtemelen bilgilerinin yayınlanmasını da istemeyecektir. Bu durumda arsa sahibi bilgileri kesinlikle üyelere verilmez.
 • Aboneliğimi nasıl uzatabilirim?
  Abonelik paketlerinizin bitimine doğru belirli zamanlarda üç kez uyarı alacaksınız. Bu uyarıları aldığınızda istediğiniz zaman abonelik paketinizi uzatabilirsiniz. Yeni aldığınız abonelik paketi eski paketinizin bitiş tarihinden itibaren geçerli olacaktır.
 • Yeni Kredi nasıl alabilirim?
  Aboneliğiniz devam ettiği sürece sitenin bir çok bölümünden ulaşılan "Kredi Al" linkleri ile hesabınıza Sahip ve Çap kredisi ekleyebilirsiniz.
 • Abone olmadan kredi alabilirmiiyim?
  Sisteme üye ve abone olmadan sahip bilgileri veya çap yazdırma işini görüp ayrılmak isteyen kullanıcılar için de kredi seçenekleri mevcuttur. "Ana Sayfa"dan ulaşılan Aboneliksiz kredi seçeneklerinden istenilen miktarda kredi alınabilir. Aboneliksiz krediler indirimsiz standart fiyatlıdır.
 • Aboneliksiz krediler nasıl kullanılır?
  Abonelik olmadan alınan krediler sadece Ana Sayfada ulaşılan arama kutuları vasıtasıyla harcanabilir. Bu kutucuklar vasıtasıyla bilgileri istenen parsel aranır, istenen bilgiler mevcut ise kredi karşılığında kullanıcıya sunulur.
 • Bu bilgileri nereden buluyorsunuz?
  Sistemdeki bilgiler çok uzun ve zahmetli çalışmalar karşılığında çeşitli resmi ve özel kaynaklardan derlenerek, özel bir yöntemle kendi elemanlarımız tarafından üretilmektedir. Ayrıca parsellere ait bilgiler Kaynak üyelerimiz tarafından ücreti karşılığında sisteme gönderilmektedir.
 • Sistemdeki bilgilerin doğruluğunu nasıl teyit ediyorsunuz?
  Sistemde toplanan tüm bilgiler, arsa sahibine telefonla ulaşmak suretiyle teyit edilmektedir.
 • Ben de bilgi girebilir miyim?
  Tabii ki girebilirsiniz. Elinizde herhangi bir arsaya ait sahip bilgileri mevcutsa sistemin www.eparsel.com/kaynak adresi vasıtasıyla erişilen bölümüne üye olarak elinizdeki bilgileri bize ulaştırabilir ve bunun karşılığında belirlenen bedeli derhal kazanabilirsiniz. Ayrıca parsele ait Çap ve Tapu suretlerini de göndermek size daha çok para kazandıracaktır.
GİRİŞ YAP
Kapsama Alanımız
 • Muratpaşa (Antalya)

 • Konyaaltı (Antalya)

 • Kemer (Antalya)

 • Döşemealtı (Antalya)

 • Aksu (Antalya)

 • Kepez (Antalya)

 • Serik (Antalya)

Duyurular
 • 02.01.2014 Antalya'dan sonra Mersin'e ait çalışmalar başladı. Mersin haritalarını çok yakında sistemde bulabilirsiniz.
 • 10.03.2014 22a düzenlemesi sonrasında oluşan yeni Ada ve Parsel numaraları için, kadastrolu parsellerde hem yeni numaralarla hem de eski numaralarla arama yapılabilmesi sağlandı.
 • 06.05.2014 Belek/Serik/Antalya çizimleri tamamlandı. Artık sistemde Belek'deki arsaları da inceleyebilirsiniz.